Energiecoach de Maten (vrijwilliger)
Vind je het leuk om mensen te helpen met praktische energiebesparing? Ga je graag in gesprek over hoe een huis comfortabeler en energiezuiniger kan worden?
Dan is energiecoach worden bij deA misschien iets voor jou!
Als energiecoach help je bewoners om energie te besparen op een manier die past bij hun woning en situatie. Je geeft praktische tips, laat zien waar ze zelf mee aan de slag kunnen en helpt hen grip te krijgen op hun energierekening.
Energiecoach in de Maten
Speciaal voor de wijk De Maten zoeken we extra vrijwilligers ter aanvulling op de ervaren energiecoaches die hier al actief zijn.
Je maakt deel uit van een betrokken team en:
- komt ongeveer één keer per maand samen met andere coaches;
- denkt mee over vragen en oplossingen die je tegenkomt bij bewoners in De Maten;
- bent aanwezig bij buurtactiviteiten, zodat bewoners laagdrempelig bij je terechtkunnen.
Je staat er niet alleen voor
Je wordt onderdeel van een enthousiaste groep vrijwilligers binnen deA. Wij zorgen voor goede ondersteuning, zodat jij je kunt richten op het contact met bewoners.
Wat krijg je van ons?
- Alle hulpmiddelen voor gesprekken en verslaglegging
- Een gratis professionele training tot gecertificeerd energiecoach
- Begeleiding van een vaste coördinator
- Leerzame en gezellige bijeenkomsten met andere coaches
Iets voor jou?
Meld je aan op deze pagina.
Je krijgt een professionele training waarin je kosteloos wordt opgeleid tot een gecertificeerde energiecoach
de Energiecoach
-
1Wat vragen we van je?
Natuurlijk hoef je niet álles van energie te weten, maar je moet het wel leuk vinden om meer te weten over energie besparen. Het helpt als je daar zelf al actief mee bezig bent. Dan is het gemakkelijk om de ervaringen enthousiast door te vertellen.
We vragen van je dat je de training tot energiecoach volgt.
Je bent per maand beschikbaar voor minstens twee gesprekken met bewoners.
-
2Energiecoach iets voor jou? Doe hier de check
- Je hebt affiniteit met duurzaamheid en je hebt wellicht zelf al maatregelen aan je eigen huis genomen
- Je hoeft geen technische achtergrond te hebben maar je bent wel geïnteresseerd in bouwkundige en technische aspecten gerelateerd aan verduurzamen
- Je bent geïnteresseerd in energiebesparing en de energietransitie en je krijgt alle informatie over de situatie in de gemeente Apeldoorn.
- Je zoekt betekenisvol vrijwilligerswerk en je bent geïnteresseerd in mensen.
- Je vindt het leuk om te luisteren, aan te sluiten bij beweegredenen en behoeften van de ander om van daaruit ideeën en oplossingen aan te dragen.
- Je straalt van nature vertrouwen uit en je vindt het leuk om relaties op te bouwen. Je bent open, nieuwsgierig en je wilt graag leren
- Je kunt een boodschap met overtuiging en enthousiasme overbrengen</li>
- Je bent gemotiveerd en wilt dit vrijwilligerswerk voor langere tijd gaan doen.
-
3Wat krijg je ervoor terug?
- Een professionele training waarin je kosteloos wordt opgeleid tot een gecertificeerde energiecoach.
- Goede ondersteuning: de energiecoach werkt in een team en kan deelnemen aan leuke en leerzame bijeenkomsten.
- Als energiecoach voer je zelf gesprekken met bewoners, maar je werkt niet solistisch, je maakt deel uit van een inspirerende organisatie met een coördinator die voor alle coaches beschikbaar is.
- Kennis- en nascholingssessies om kennis te vergroten en ervaring te delen.
- Hulpmiddelen die nodig zijn bij het voeren van de gesprekken en het vastleggen van de resultaten. Je krijgt een CO2-meter op uitleenbasis, je krijgt toegang tot Hoomdossier waarmee je gespreksverslagen kunt maken en je krijgt toegang tot een online omgeving waar je interessante documenten of artikelen kunt vinden. Ook krijg je een onkostenvergoeding voor eventuele kosten die je maakt.
- En als laatste en belangrijkste: het levert je plezier, zinnige gesprekken en contacten op.
Tijdsbesteding en vergoeding
We vragen van je dat je voldoende tijd hebt om minimaal 2 energiecoach-gesprekken per maand te voeren en om kennis- en opleidingssessies bij te wonen. Je kunt uitgaan van een tijdsbesteding van circa 8 uur per maand bij 2 gesprekken. De inzet wordt in overleg met de coördinator afgestemd maar om voldoende kennis en ervaring op te bouwen en te behouden wordt van je verwacht dat je in ieder geval 20 gesprekken per jaar gaat voeren.
Je wordt aangesteld als vrijwilliger en dat betekent dat je geen salaris ontvangt voor de werkzaamheden die je verricht. Je ontvangt wel een vrijwilligersvergoeding. De afspraken worden in een samenwerkingsovereenkomst vastgelegd.
Interesse? Meld je aan!
Meld je eenvoudig aan via dit formulier — we nemen snel contact met je op.